arasdecore-mobilemenuelements-img-1
10 سبک محبوب برای کابینت آشپزخانه

10 سبک محبوب برای کابینت آشپزخانه

اگر به آشپزخانه خود فکر می‌کنید، کابینت‌ها راهی عالی برای تغییر فضا و حال و هوای آن است. چه در حال ساخت یک‌خانه جدید و چه در حال بازسازی و به‌روزرسانی آشپزخانه آپارتمانی هستید، در این نوشته خلاصه‌ای از سبک‌های محبوب کابینت آشپزخانه برای سلائق مختلف ارائه شده است.

 

سبک‌های محبوب کابینت آشپزخانه

شیکر (Shaker)

طراحی این سبک به قرن 18 میلادی بر می‌گردد. افزایش محبوبیت کنونی کابینت به سبک شیکر سبب شده تا این طرح به یکی از اصلی‌ترین طراحی‌های آشپزخانه امروزی تبدیل شود. مبنای زیبایی‌شناسی مدرن این طرح به خانه‌های مزرعه‌ای مربوط می‌شود و اغلب شامل کابینت‌های سفید رنگ‌شده به سبک شیکر و یک سینک خانه‌های مزرعه است. به نظر می‌رسد نوعی نوستالژی عمیق برای گذشته‌ای پر از عشق است. این سبک بسیار مینیمال و حداقلی است و سعی دارد که سادگی توأم با صمیمت را به صاحب‌خانه منتقل کند. اگر کابینت‌های سفید موردعلاقه شما نیست، رنگ سرمه‌ای، سبز جنگلی یا مشکی مات را نیز می‌توانید امتحان کنید.

 

کابینت شیکر

 

معاصر (Contemporary)

به کابینت‌های آشپزخانه که با تفکر امروزی و معاصر طراحی شده‌اند گفته می‌شود. در این طرح سعی می‌شود از دستگیره‌های در براق استفاده نشود تا سادگی محیط را برهم نزند. همان‌طور که در تصویر می‌بینید سادگی و معصومیت را به بیننده منتقل می‌کند. این سادگی که متعلق به تفکر طراحی عصر حاضر است این قابلیت را به صاحبخانه می‌دهد که طیف وسعی از شیوه‌های چیدمان و طراحی را در اختیار داشته باشد. میتوانید مدلهای دیگر را در این صفحه مشاهده کنید.

 

کابینت معاصر

 

صفحه تخت (Slab or Flat Panel)

دردسترس‌ترین انتخاب کابینت آشپزخانه امروزی کابینت اسلب یا صفحه تخت است. برای تمیزکردن ساده‌اند از نظر بصری بی‌نیاز به‌اضافه کردن آکساسوار. اغلب از ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند و با رویه‌ای ملامینه، لمینت یا ترموفیل پوشانده می‌شوند. این ویژگی دست صاحب‌خانه را برای انتخاب طیفی وسیع از مدل‌ها و طرح‌ها باز می‌گذارد.

 

کابینت صفحه تخت

 

جلو شیشه‌ای (Glass Front)

کابینت‌های جلویی شیشه‌ای در ترکیب با کابینت‌های با نمای سخت و چوبی استفاده می‌شوند. گاهی اوقات از نور پس‌زمینه که درون کابینت کار می‌شود برای نمایش بیشتر و به‌عنوان ویترین بهره برده می‌شود. برای نشان‌دادن ظروف چینی درون آشپزخانه، شیشه‌های نوشیدنی و یا سایر ظروف تزئینی استفاده می‌شود. در استفاده از شیشه برای این طرح می‌توان خلاقیت زیادی به خرج داد. این طرح در کنار اینکه نیاز به باز و بسته کردن درهای کابینت را کم می‌کند، یک سرنخ بصری زیبا به صاحبخانه و بیننده می‌دهد.

 

کابینت جلو شیشه‌ای

 

سبک روستایی (Rustic Country-Style)

کابینت‌های سبک روستایی با تمرکز بر کیفیت چوب‌های خام و اغلب با تأکید بر طرح‌ها و بافتی در خود چوب وجود دارد، اجرا می‌شود. شاید زمختی و عدم ظرافت که در طرح‌های دیگر است این طرح را مناسب برای ویلاها یا خانه‌های کوهستانی کند. بااین‌وجود بسته به طرح، مدل و چیدمانی که خانه دارد این سبک قابلیت اجرا در خانه‌های شهری و آپارتمانی را نیز پیدا می‌کند.

 

کابینت سبک روستایی

 

روستایی شهری (Urban Rustic)

این طرح در ادامه طرح بالا منتها با نگاهی گسترده‌تر است. بر بافت و رگه‌های چوب برای بهره‌بردن از قابلیت طبیعی بودنش تأکید می‌کند. در کنار آن رنگ را نیز وارد این طرح می‌کند منتها به شرطی که رگه‌ها و بافت چوب خام را به‌صورت کامل نپوشاند. حتی در این طرح می‌توان از رنگ‌های تیره‌تر در کابینت‌های پایین‌تر و از رنگ‌های روشن‌تر در قسمت‌های بالایی استفاده کرد.

 

کابینت روستایی شهری

 

لوور دار (Louvered)

کابینت‌های آشپزخانه لوور دار ساخته شده با تخته‌های چوبی افقی، بافت و جذابیت را ایجاد می‌کند. از منظر عملی آنها تهویه را برای درون کابینت فراهم می‌کنند که بسته به آنچه در داخل کابینت‌هاست و همچنین آب‌وهوای محل قرارگیری آشپزخانه (در صورت وجود رطوبت بالا و احتمال کپک‌زدگی مواد داخل آن) می‌تواند مفید باشد. می‌توانید چند کابینت آشپزخانه لوور دار را برای ایجاد یک انبار کوچک برای سیب‌زمینی، سیر و پیاز بکار ببرید یا از کابینت‌های لوور دار به‌عنوان یک انتخاب زیبایی‌شناسانه استفاده کنید.

 

کابینت لوور دار

 

سنتی (Traditional)

کابینت‌های سنتی قدیمی یا کلاسیک با ویژگی‌هایی مانند پنل‌های برجسته و رنگ‌های در اکثر مواقع تیره را می‌گویند. در این نوع کابینت‌های چوبی اغلب از چوب‌های تیره یا افرا کلاسیک بهره برده یا با رنگ‌های خنثی رنگ می‌شوند.

 

کابینت سنتی

 

قفسه باز (Open Shelving)

آشپزخانه‌های اُپن یا قفسه‌باز در حال بازگشت هستند. اگر دوست دارید وسایل را روی قفسه ها بچینید و تمایلی به پوشاندن هر سطح خالی با شلوغی ندارید، قفسه بندی باز می تواند یک گزینه عالی باشد. اما اگر نمی‌توانید نظم سفت و سخت را به جا بیاورید و به هم ریختگی بصری برایتان آزاردهنده است، در انتخاب این طرح مکث کنید. وقتی صحبت از طراحی های عملی آشپزخانه می شود، عملکردی که از آن انتظار دارید بر فرم طراحی ارجح قرار دهید.

 

کابینت قفسه باز

 

یک ترکیب التقاطی (An Eclectic Mix)

تقریباً طرحی ترکیبی از همه موارد ذکر شده در این متن است. به یاد داشته باشید که اشکالی ندارد که سبک‌ها را با هم ترکیب کنید و با کمی تنوع به کابینت آشپزخانه خود از یکنواختی اجتناب کنید. در اینجا ظاهر با کلاسیک نگه‌داشتن همه چیز منسجم باقی می‌ماند، اما شما می‌توانید ترکیبی از طرح‌های روستایی را با سبک‌های کابینت معاصر ترکیب کنید تا ظاهری جذاب‌تر داشته باشید.

 

کابینت یک ترکیب التقاطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *