arasdecore-mobilemenuelements-img-1
کابینت پوششی چیست؟

کابینت پوششی چیست؟

کابینت پوششی چیست؟ امروزه برای طراحی دکوراسیون منزل، از ایده‌های بسیارخلاقانه‌ای بهره برده می‌شود؛ آشپرخانه نیز به عنوان محلی که افراد به منظور پختن و خوردن غذا زمان زیادی را در آنجا صرف می‌کنند، شناخته می‌شود. طراحی دکوراسیون و دیزاین آشپرخانه به عنوان قلب پتنده منزل، از اهمیت زیادی برخوردار است. کابینت به عنوان یکی از اجزای اصلی و کاربردی در آشپزخانه نقش زیادی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بر عهده دارد.

کابینت پوششی چیست؟ شاید این سوال برای شما هم پیش بیاد؛ به همین دلیل در ادامه به بررسی جواب این سوال می‌پردازیم.

 

ساختار کابینت پوششی

برای پاسخ به این سوال که کابینت پوششی چیست؟ باید در ابتدا با ساختار و تفاوت‌های آن با سایر انواع کابینت‌های موجود، آشنا شوید. کابینت‌ها انواع و اقسام گوناگونی دارند؛ یکی از مهم‌ترین آن‌ها کابیت پوششی است. تفاوت اصلی که در ساختار و حالت ظاهری این کابیت با انواع دیگر از جمله کابینت های غیر پوششی است، مربوط به حالت بعد از رنگ کردن آن‌ها می‌شود. در کابینت پوششی بعد از رنگ زدن پوشش کامل و صافی ایجاد می‌شود که دسته و بدنه و سایر بخش‌ها به صورت یکدست دیده می‌شوند و هیچ اثر خط و خشی مشاهده نمی‌شود؛ ولی در انواع دیگری از کابینت‌ها بعد از رنگ آمیزی بازهم این یکدستی ایجاد نمی‌شود و اثری از خراش ها و بافت پوبی زیرین به چشم می‌خورد.

کابینت‌های پوششی به عنوان زیرمجموعه کابینت‌های نئوکلاسیک شناخته می‌شوند و نحوه رنگ آمیزی آن‌ها متفاوت است و از رنگ‌های پوششی استفاده می‌شود؛ ولی برای انواع دیگر کابینت‌ها از رنگ‌های پلی استری استفاده می‌شود.

 

ساختار کابینت پوششی

 

مراحل ساخت

برای دستیابی به حالت صاف و یکدست در سطح کابینت‌های پوششی و پاسخ به سوال کابینت پوششی چیست؟ شما باید با مراحل ساخت آن آشنا شوید.
ساخت کابینت با توجه به اندازه و متراژ اشپزخانه و مطابق نظر مشتری اتفاق می‌افتد؛ ولی در کابینت‌های پوششی آماده کردن سطح کابینت و صاف بودن آن از مراحل بسیار مهم است.
بتونه کاری و سمباده زنی در ابتدا اتفاق می‌افتد و سپس از پرایمر و آستر استفاده می‌شود. در پایان با استفاده از رنگ‌های پوششی با سرعت عمل بالا عمل رنگ آمیزی نیز انجام می‌شود.

 

مزایای کابینت پوششی

برای بررسی هرچه بیشتر پاسخ سوال کابینت پوششی چیست؟ کاربرد و اهمیت آن در منازل و دکوراسیون آشپزخانه را باید بدانید.

• کابینت پوششی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و در طی سالیان هم‌چنان زیبایی خود را حفظ می‌کند.
• قیمت کابینت پوششی در مقایسه با کابینت‌های مدرن و کلاسیک پایین‌تر است.
• در انتخاب رنگ این سبک از کابینت تنوع زیادی وجود دارد.

 

سخن پایانی

کابینت پوششی با ظاهر یکدست و صاف، به دلیل این‌که تلفیقی از مدرن و کلاسیک است؛ امروزه بسیار پرطرفدار شده است. شما به منظور خرید و آگاهی از انواع کابیت‌های پوششی و بررسی قیمت، می‌توانید با تماس با شماره های موجود در وبسایت ارس دکور اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *