arasdecore-mobilemenuelements-img-1
طراحی یک دفتر کار خانگی زیبا

راهنمایی کوچک برای طراحی یک دفتر کار خانگی زیبا

با همه‌گیری ویروس COVID-19 کارکردن از راه دور نقشی تازه به خود گرفت. تبدیل به یک فرهنگ همه‌گیر و پذیرفته شد. در کنارش افراد به‌صورت جدی به فکر تجهیز یک دفتر کار خانگی شدند. دفترکار خانگی به یکی از مهم‌ترین و مطلوب‌ترین فضاها برای افزودن به خانه تبدیل شده است. به دلیل حضور متمادی در دفاتر کارخانگی و برای پیشگیری از فرسودگی شغلی در این محیط و تفکیک آن با فضای راحتی خانه بسیار مهم است که فضای کاری خود را با چند ایده توسعه دهید.

 

طراحی داخلی یک دفتر کار خانگی

 

دفترکار خانگی، همه چیز در مورد مکان است

دفترکار خانگی می‌تواند در انواع شکل‌ها و ابعاد موجود باشد. ممکن است در یک اتاق، یک گوشه آرام از خانه یا حتی آشپزخانه شما قرار گیرد. انتخاب اینکه چه جایی از ممکن است محل مناسبی برای دفترکار خانگی باشد به ماهیت کار و به شخص شما بر می‌گردد.
اگر فرد پرمشغله‌ای هستید که هم باید به کار خانه برسید و هم به کارهای خارج از آن، میزناهارخوری‌ای ممکن است مکان مناسبی به عنوان مکان مرکزی این دفتر باشد. با این حال، اگر متخصصی هستید که نیاز به تمرکز دارید، باید مکانی را انتخاب کنید که عاری از هیاهو و رفت و آمد روزمره خانه باشد.

 

 

انتخاب میز و صندلی اداری

بسیار مهم است که محیط کاری و صندلی مناسب برای فضای دفترکار خانگی خود داشته باشید. میزی را انتخاب کنید که رایانه‌های شما و همچنین سایر مواردی را که برای انجام کار خود به آن نیاز دارید، در خود جای دهد. میز کاری شما باید حداقل 48 اینچ (120 سانتی‌متر) عرض داشته باشد.

اگر تنها چیزی که نیاز دارید یک لپ‌تاپ است، می‌توانید با هزینه کمتری از پس ‌کار بربیایید. اکثر افراد برای دفترکار خانگی مبل‌هایی را انتخاب می‌کنند که عرض آن 60 اینچ (150 سانتی‌متر) یا بزرگ‌تر باشد.

درحالی‌که میز قابل تنظیم ارتفاع مطلوب است، اما همیشه در یک دفتر کار خانگی قابل‌اجرا نیست. از میزی استفاده کنید که خیلی بلند نباشد – محدوده 28-30 اینچ (70-75 سانتی‌متر) مناسب است. اگر امکان‌پذیر است، روی صندلی ای سرمایه‌گذاری کنید که هم راحت و هم سازگار باشد. البته شما میتوانید مبلمان اداری مورد نظر خود را بصورت سفارشی توسط گروه صنعتی ارس دکور تهیه و استفاده نمایید.

 

 

قفسه‌ها

وقتی نوبت به طراحی دفترکار خانگی می‌رسد، اغلب حواسمان از سازماندهی کتاب‌ها مستندات و یادداشت‌ها پرت می‌شود، با این حال می‌دانیم که فارغ از محل انجام کار دسته‌بندی و سازماندهی اطلاعات و یادداشت‌ها و گزارش‌ها تأثیر قابل‌توجهی بر عملکرد ذهنی و اجرایی ما دارد. برای این کار مطمئن شوید که فضای کافی برای نگهداری مجموعه‌ای به شکل قفسه یا کابینت یا کمد دارید. جریان کار خود را ارزیابی کنید: چه چیزی وارد می‌شود، زمانی که با آن کار می‌شود به کجا می‌رود، یا بعد از اتمام کار به کجا می‌رود. صندوق ورودی شما باید در ایستگاه کاری یا نزدیک آن باشد. ابزار موردنیاز فعلی خود را نزدیک نگه دارید. یک مکان مناسب برای مدیریت فایل خود پیدا کنید.

 

انتخاب میز و صندلی اداری برای دفتر کار خانگی

 

مناظر و نور محیط

هر محیط اداری خانگی نیاز به نور کافی دارد. در صورت امکان، جایی با نور طبیعی و یا دید خوب را انتخاب کنید. دفترکار خانگی خود را در مقابل پنجره‌ها یا در مکانی قرار دهید که روی صفحه‌نمایش شما تأثیری نداشته باشد.

پوشش‌های شفاف پنجره یا پرده‌ها می‌توانند به کاهش تابش خیره‌کننده بدون تاریک شدن فضا کمک کنند. آینه‌ای در محیط قرار دهید و اکثر دیوارهای خود را با رنگ روشن رنگ کنید تا نور طبیعی روز به حداکثر برسد.
یک منبع روشنایی مناسب محیط، یک چراغ بالای سقف است. چند لامپ زمینی که در گوشه‌های اتاق قرار داده شده‌اند، همین اثر را خواهند داشت. یک چراغ رومیزی برای روشنایی بدون سایه و همچنین روشنایی اضافی در عصرها قرار دهید. برای تقویت بیشتر، از لامپ‌های نور روز با طیف کامل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *