arasdecore-mobilemenuelements-img-1

کابینت طرح انزو

طیف رنگی گسترده و ظرافت در طراحی

بررسی کابینت طرح انزو

بشر همواره با تغییر سبک زندگی به دنبال فراهم‌آوردن فضای مناسب با استفاده از متریال‌هایی است که از وسعت کم، بهترین استفاده را می‌کنند.
کابینت متداول‌ترین بخش آشپزخانه‌های امروزی است. برخلاف خانه‌های قدیمی که آشپزخانه در آن‌ها نقش کلیدی و مهمی نداشت و بیشتر به شکل سنتی طراحی می‌شد. امروزه آن را قلب هر خانه می‌دانند و به‌جز پخت‌وپز اعضای خانواده بسیاری از کارهای خود را در آن انجام می دهند. ازاین‌رو تفاوتی ندارد که در آپارتمان زندگی می‌کنید یا خانه ویلایی و مستقل، محل زندگی‌تان شهر است یا روستا. به‌طورقطع به دلیل کوچک‌تر شدن آشپزخانه‌ها و همین‌طور زیادشدن ابزار و لوازم آشپزخانه نیاز به کابینت خواهید داشت.
کابینت‌ها با مواد اولیه متفاوتی طراحی و تولید شده و در نهایت همه چیز برای انتخاب یک کابینت آشپزخانه خوب بستگی به: بودجه، سطح کیفی و همین‌طور نیازسنجی مشتری خواهد داشت.

کابینت طرح انزو

Aras Decore Group Enzo Products

دراین‌بین MDF را می‌توان یک بخش جدانشدنی از دکوراسیون داخلی در سازه‌های مسکونی و تجاری دانست. حتی اگر ساختمان و دفتر شما تجاری هم باشد احتمالاً نیاز به یک فضایی نزدیک به آشپزخانه خواهید داشت و برای جذابیت بصری و مدیریت بهتر فضا احتمالاً به فکر نصب کابینت هستید.

بررسی مواد اولیه و مشخصات کابینت انزو

همان‌طور که از عنوان موضوع مشخص است، بحث ما بررسی مشخصات کابینت طرح انزو می‌باشد. این کابینت نخستین‌بار توسط یک شرکت ایتالیایی به نام zentique تولید شد. دلیل محبوبیتش و این که اسم این سبک طراحی را در کشورمان می‌شنوید، سازگار بودن باسلیقه ایرانی و کیفیت فوق‌العاده بالا و طراحی متفاوت است.
ازاین‌رو این متریال در نوع کابینت پولیش که به دو صورت رنگ شده و روکش وکیوم یا همان PVC در بازار موجود بوده و عموماً در بر اساس دسته‌بندی و برای کسانی که آشنایی بیشتری با فضای طراحی داخلی دارند در سبک نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. نئوکلاسیک در واقع الهام گرفته از معماری یونان باستان است. محدودیت در سبک نئوکلاسیک کم تر و البته لازم است که به‌طورکلی از یک زبان طراحی خاص در آن پیروی کنید. مدتی است که کابینت انزو یا همان پولیشی متقاضیان زیادی را در ایران به خود اختصاص داده است.

مواد اولیه و مشخصات کابینت انزو

لازم به تکرار است که جنس این کابینت از ام‌دی‌اف بوده و طرح روی آن قابل پیاده‌سازی خواهد بود. در مرحله بعد روکشی نیز به جهت مقاومت بیشتر کابینت در برابر خط‌وخش و لکه روی آن نصب می‌شود و برای این کار از یک تکنولوژی انحصاری استفاده می‌شود. همین‌طور کابینت انزو را می‌توان یک نمونه ممبران دانست. البته تفاوت‌هایی میان کابینت انزو و ممبران وجود دارد که در ادامه شرح می‌دهیم.

تفاوت کابینت انزو و ممبران

موضوع بعدی مربوط به تفاوت این دو نوع کابینت است. برای بسیاری مجهول می‌باشد که فرق میان کابینت ممبران و انزو در چیست؟ در وهله اول ضخامت ورق و ضخامت روکش متفاوت می‌باشد. در مدل‌های انزو کابینت‌ها با ورق 25 میلیمتری طراحی می‌شوند. درصورتی‌که این عدد در مدل ممبران پایین‌تر و تا حدود 16 میلیمتر است. در مقابل قطر روکش کابینت انزو نیز از نمونه‌های وکیوم بیشتر است.
بسیاری خانم‌ها و خانواده‌های که سفارش طراحی کابینت می‌دهند مهم است که کابینتشان طراحی و ظاهر صیقل‌خورده و یکدستی داشته باشد. در مدل انزو قطر لبه‌ها کم تر است. چون پروسه برش با استفاده از دستگاه انجام می‌شود هم درصد خطا پایین‌تر بوده و در مقابل قطر لبه‌ها نیز پایین‌تر خواهد بود.
تفاوت بعدی مربوط به ریشه اجرا و طراحی این کابینت دارد. مدل‌های انزو رنگ‌های روشن و سفید برق دارند. درصورتی‌که طیف رنگ در مدل‌های ممبران گسترده‌تر و بیشتر است. ضمن این که اگر بخواهیم به کسانی که هنوز درک نکرده‌اند که تفاوت ظاهری این کابینت‌ها با دیگر نمونه‌ها چیست، باید خاطرنشان شویم که کابینت طرح انزو ترکیبی از ممبران و هایگلاس‌های رنگ سفید می‌باشد.

قیمت کابینت طرح Enzo در ایران

یکی از اصل های اساسی برای کسانی که قصد خرید کابینت انزو را دارند مسئله قیمت است. به طور کلی، با توجه به حساسیت طراحی و استفاده از متریال های خاص تر در روکش و… قیمت کابینت طرح انزو از ممبران بیشتر است. از طرفی در مورد عمر کابینت طرح انزو سوال می شود که باید عرض کنیم این بستگی به چند فاکتور و مسئله خواهد داشت. نخست این که نوع روکش که می تواند پی وی سی یا پلی اروتان باشد، کیفیت چسب استفاده شده و نحوه نگه داری نیز مهم است. توجه کنید که این گونه کابینت ها نباید هیچ تماسی با آب و رطوبت داشته باشند و به آن ها ضربه ای هر چند اندک وارد نشود. در صورتی که کابینت به خوبی طراحی شده و نصب آن نیز توسط یک شرکت معتبر انجام شود حتی تا 20 سال هم عمر خواهد کرد.
ضمن این که چند عامل روی قیمت کابینت‌های انزو تأثیرگذار خواهد بود: روکش، ضخامت و کیفیت متریال و ورق، طرح و سبک طراحی و همین‌طور مهارتی که کابینت‌ساز در بهره‌گیری ایده‌آل و صرفه‌جویی از ام‌دی‌اف خواهد داشت. تعهد، تجربه و ضمانت یک کابینت‌ساز و خوش قول بودن آن خصیصه‌های مهمی است که باید در هنگام خرید هرگونه کابینت به آن توجه داشته باشید.

قیمت کابینت طرح انزو در ایران

مزایا و معایب

مطابق انتظار هر متریال کابینتی مزایا و معایب خاص خود را دارد. مثلاً در مورد نمونه‌های انزو که طراحی ایتالیایی دارند، براق بودن و درخشش مطرح می‌شود که به جذابیت محیط آشپزخانه شما می‌افزاید. همین‌طور استحکام آن نسبت به دیگر نمونه‌ها بیشتر است و دلیل آن بهره‌گیری از درب‌های قوی و قطور است. رنگ سفید این کابینت‌ها خاص است و سبک طراحی آشپزخانه شما را به دوره رنسانس و ایتالیا می‌برد.
از طرفی کابینت‌های انزو به دلیل طراحی تحت یک سری قوانین و استانداردهای خاص عمر طولانی دارند و در برابر حرارت نیز مقاومت بالایی دارند. بخصوص اگر در روکش آن‌ها از پلی‌اورتان استفاده شود. در مقابل چند عیب عمده در مورد کابینت طرح انزو وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تعمیر نسبتاً ساخت، تنوع رنگ و طرح پایین و همین‌طور قیمت نسبتاً بالاتر در مقابل مدل‌های ممبران و هایگلاس اشاره کرد. به‌طورکلی فرایند طراحی و تولید این کابینت‌ها مشابه نمونه‌های ممبران است و از ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند. همین‌طور وزن این کابینت‌ها بالاتر از مدل‌های موجود در بازار بوده و اگر بخواهیم آن را در یک دسته‌بندی خاص قرار دهیم. به دلیل طراحی و نقش‌های کلاسیک برجسته، قطعاً باید در بین نمونه‌های سبک کلاسیک قرار بگیرد.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

09128700565

09128900525