arasdecore-mobilemenuelements-img-1
نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه

تاثیر نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه

نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته، طراحان دکوراسیون داخلی این قسمت خانه را به عنوان پرکاربردترین قسمت به حساب می آورند. آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان ها در منزل به حساب می آید که نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد. همیشه در نگاه اول زیبایی آشپزخانه نگاه بیننده را جذب می کند و همینطور کاربردی بودن کابینت برای صاحب خانه بسیار اهمیت دارد.

تمیز و منظم بودن کابینت خود یکی دیگر از نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه است و بسیار اهمیت دارد. هرچه سیستم داخلی آشپزخانه شما زیبایی بیشتری داشته باشد در نمای کلی خانه تاثیرگذارتر خواهد بود. وجود کابینت زیبایی را دوچندان می کند و جز مهم ترین عنصر در آشپزخانه است.

تنوع در طراحی مدل های کابینت آشپزخانه به خاطر تنوع در سبک ساخت و معماری آشپزخانه ها و نیز ابعاد مختلف و فرهنگ های گوناگون ضروری است. ضمن آنکه تفاوت سلیقه ها و نیازهای خانواده را نیز نباید از یاد برد. متناسب با هر سلیقه ای می توان طراحی انجام داد تا نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه منزل خود را مشاهده کنید. یکی از نکات در طراحی کابینت و نشان دادن زیبایی آشپزخانه با کابینت توجه به ابعاد و فضای آشپزخانه و همینطور تعدادی که در آن ابعاد میتوان طراحی کرد. در آشپزخانه های کوچک ابعاد و تعدادکابینت اهمیت دوچندان پیدا می کند زیرا اختصاص فضایی برای نگهداری لوازم غیرضروری در جایی جز کابینت ها امری آزار دهنده است.

امتیاز مدل های کابینت آشپزخونه را می توان نسبت به دو ویژگی بارز آنها یعنی نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه و کاربردی بودن آن ها تعیین کرد.
کابینت هایی که دارای دو مشخصه باشند و متناسب با فضای آشپزخانه انتخاب شوند قطعا طراحی موفقی محسوب می شوند.

 

 

اهمیت کابینت در آشپزخانه

علاوه بر نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه پوشش دهی فضای کاربردی در منزل را دارند.
امروزه با وجود طراحان و اهمیت دادن آنها به فضای آشپزخانه متریال های خاص و شیک و استفاده از کابینت ها با طراحی مدرن یا کلاسیک فضای بسیار جالب و جذاب را برای منازل فراهم می آورند.
نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه شما دارای اهمیت ویژه ای است و حتی سبک و متریال دکور خانه شما را تعیین می کند.

تنوع رنگ، طرح و جنس کابینت ها بسیار زیاد است و به دلیل محدودیت مالی یا فضایی و… شاید نتوانیم همان چیزی که در ذهن شما است را پیاده کنیم.
امروزه صنعت کابینت بسیار پیشرفت کرده است و دست خریدار برای انتخاب باز است، با هر بودجه و فضایی می توان کابینت انتخاب کرد.

افرادی با بودجه کم تر می توانند از کابینت های فلزی استفاده کنند با وجود نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه لازم است حتما کابینت نصب شود. کابینت فلزی هزینه مالی کم تری را نسبت به سایر جنس های کابینت به همراه دارد، اگرچه امروزه کم تر مورد استقبال قرار می گیرند. امکان زنگ زدن و پوسته پوسته شدن در این مدل از کابینت زیاد است و به رطوبت و آب حساس است.

همه انواع کابینت ها دارای مزیت و معایب مختلفی هستند با مقایسه آنها انتخاب بهتری خواهید داشت. کابینت چوبی زیبایی ویژه ای دارند و نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه به خوبی به نمایش قرار می دهند و به آشپزخانه فضای کلاسیک می دهد و همچنین متریال زیادی در آنها استفاده می شود و همینطور قیمت بالایی هم دارند.
ظرافت نصب این کابینت ها دشوار است و نیاز به متخصص برای اجرا و نصب دارد و امکان شکستن چوب کابینت از معایب این مدل کابینت است.
چند مورد از مزایا و معایب انواع کابینت را برای شما قرار میدهیم با ما همراه باشید.

 

مشاهده نمونه طرح ها

 

مزایا و معایب کابینت های بروزتر برای آشپزخانه

MDF و نقش آنها در زیبایی آشپزخانه

این مدل از کابینت های آشپزخانه مقاوم به حرارت هستند، در برابر صدا نیز عایق می باشند.
از ضایعات دورریختنی چوب ها ساخته می شوند، دارای رنگ و طرح زیاد است و با داشتن سطح صیقلی نظافت کردنشان راحت تر می باشد. افراد زیادی مایل به استفاده از این مدل کابینت ها برای آشپزخانه خود هستند ساخت این کابینت ها همراه با مواد شیمیایی است و به محیط زیست آسیب می رسانند.

 

هایگلاس

کابینت‌های هایگلاس نمونه بروز شده ام دی اف است. این متریال دارای سطح صاف و براق بوده دارای تنوع رنگی بالا و طرح های متنوع بسیار زیباست. این نمونه از کابینت ها نسبت به کابینت های ام دی اف معمولی قیمت بالاتری دارند و از اصلی ترین محبوبیت این متریال براق بودن آن است.

 

پلی گلاس

پلی گلاس نوعی ام دی اف است با این تفاوت که روکش آن به غیر از ملامینه با یک لایه پلی استر پوشانده می شود. ورق پلی گلاس نوعی ورق با مغزی ام دی اف بوده که بر روی سطح یک طرف که دو رو ملامینه شده یک لایه 75 میکرونی از پلی استر که ظاهری شبیه شیشه دارد. نسبت به شیشه سبک تر و مقاوم و محکم تر است. مقاومت سطح این ورق ها در برابر خراش بالا است.

 

PVC

این کابینت ها دارای طرح ها و رنگ های زیادی هستند و قدرت انتخاب زیادی به شما می دهند.
پروسه تولید آنها مدت زمان کمی نیاز دارد. این کابینت ها هم از مواد شیمیایی ساخته شده اند و به محیط زیست آسیب وارد می کنند.

 

ممبران

نقش کابینت در زیبایی آشپزخانه بسیار مورد اهمیت است یکی از انواع این کابینت ها ممبران است.
ممبران یا وکیوم یکسری روکش پی وی سی هستند.که می توان در طراحی و ساخت کابینت مدرن وکابینت کلاسیک استفاده کرد.
این کابینت ها سبک جذابی دارند و از طرفی تنوع طرح در کابینت ممبران زیاد است. و مقاوم به رطوبت و نفوذ آب است. این کابینت دارای ظرافت طرح زیادی است. و این خصوصیات ممکن است باعث کم شدن ظرافت در ساخت آن شود.

با انتخاب ممبران آشپزخانه خود سبک کلاسیک و یا مدرن می دهید و می توانید منزل خود را با آن سبک دکور کنید. با نصب این کابینت ها فضای کافی برای وسایل خود دارید و هر وسیله ای جای مناسب خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *