arasdecore-mobilemenuelements-img-1
نکاتی برای داشتن یک آشپزخانه دلپذیر

نکاتی برای داشتن یک آشپزخانه دلپذیر

آشپزخانه دلپذیر

یک آشپزخانه برای اینکه حکم قلب یک خانه را ایفا کند، بایستی نکاتی ساده و کلیدی در طراحی آن رعایت شود. رعایت نکاتی که می‌تواند به حضور در آشپزخانه معنا ‌دهد. آشپزخانه‌هایی که به طراحی آنها فکر می‌شود، معمولاً هویتی پیدا می‌کنند و خود این هویت به افراد داخل خانه نظم خاص خودش را می‌بخشد. دقت در جزئیات، طراحی فضاهای مورد استفاده مانند میز غذاخوری یا محل سینک و … می‌تواند در عین سادگی بسیار کاربردی باشد و کمک کند افراد از داشتن یک آشپزخانه دلپذیر لذت ببرند. آنچه در ادامه این نوشته خواهد آمد، نکاتی ساده و بسیار کاربردی در طراحی آشپزخانه‌هاست.

 

آشپزخانه دلپذیر

 

مشخص کنید که جایگاه یک جزیره در آشپزخانه در چه حکمی است؟

وقتی صحبت از جزایر آشپزخانه می‌شود، بیش از زیبایی در طراحی این بخش، نوع کارکردی که از یک جزیره در میانه‌ی آشپزخانه، انتظار می‌رود در اولویت است. قبل از اینکه طرح کار، شکل یا زیبایی‌اش را در نظر بگیرید، به نحوه استفاده از جزیره در فضا فکر کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید در جزیره آشپزخانه آشپزی کنید و غذا بخورید، فضای کافی را به‌گونه‌ای طراحی کنید که اجاق ‌گاز با خیال راحت از ناهارخوری جدا شود و فاصله معقولی داشته باشد. این جزیره همچنین می‌تواند عناصر دیگری مانند سینک یا ماشین ظرف‌شویی را برای عملکرد و کارایی بیشتر در خود جای دهد.

فضای فرود را در نزدیکی لوازم‌خانگی برنامه‌ریزی کنید

فضای فرود (جایی که وقتی قابلمه داغ را از روی اجاق بر می‌دارید بتوانید آن را رویش قرار دهید) در اطراف وسایل مکانی را برای قراردادن سریع اقلام داغ از اجاق‌گاز یا مایکروویو فراهم می‌آورد. هنگام طراحی چیدمان آشپزخانه خود، حداقل 15 اینچ یا حدود 40 سانتی‌متر از کانتر در هر طرف اجاق گاز و یخچال، فضای فرود بگذارید. فضای فرود در نزدیکی سایر وسایل کوچک مانند قهوه‌جوش یا توستر نیز مهم است.

 

فضای پیشخوان یا کانترها

 

به فضای پیشخوان یا کانترها هم فکر کنید

در مورد نیازهای خود برای تهیه وعده غذایی فکر کنید تا بتوانید به انتخاب صفحه پیشخوان دست بزنید. سرآشپزهایی که دوست دارند آشپزی کنند، نسبت به آنهایی که به‌ندرت آشپزی می‌کنند یا غذاهای ساده تهیه می‌کنند، به فضای پیشخوان بیشتری (در حالت ایده‌آل بین جاظرفی و سینک) نیاز دارند. علاوه بر این، ترکیب دو ارتفاع روی میز پیشخوان می‌تواند آشپزی را آسان‌تر کند و همینطور به بچه‌هایی که در آماده‌سازی غذا مشارکت دارند کمک کند. برای طراحی پیشخوان‌های متناسب با محیط‌تان می‌توانید از مشاورین ارس دکور راهنمایی بگیرد تا تجربه داشتن یک آشپزخانه دلپذیر را بدست بیاورید.

 

به محدوده کار خود نظم دهید

فضا را طوری طراحی کنید که ملزومات مهم آشپزی را در فضایی به طور مستقیم در اطراف محدوده کار ذخیره شوند. یک قفسه در کنار‌ه‌ی کابینت یا در دیوار مقابل محدوده کار طراحی کنید تا روغن‌ها، ظروف و ادویه‌های آشپزی را در دسترس داشته باشید. چیدمان آشپزخانه خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که دارای کشوهای عمیق اضافی برای ظروف آشپزی در نزدیکی محدوده یا زیر اجاق‌گاز باشد. برای طراحی آشپزخانه بازتر، قلاب‌های S شکل را در کنار هود قرار دهید تا قابلمه‌ها و تابه‌هایی را که اغلب استفاده می‌کنید آویزان کنید.

در یک آشپزخانه دلپذیر هنگام نگهداری چاقوها هوشمند باشید

چاقوها را روی یک نوار مغناطیسی که به قسمت دیواره چسبانده شده است آویزان کنید. آن را بالای قسمتی از میز قرار دهید که معمولاً برای تهیه مواد استفاده می‌کنید. این کار تشخیص چاقوی مناسب برای کار را آسان می‌کند و وسایل خطرناک را از دسترس کودکان دورنگه می‌دارد.

 

به محدوده کار خود نظم دهید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *