arasdecore-mobilemenuelements-img-1
نکات کاربردی در طراحی یک آشپزخانه

نکات کاربردی در طراحی یک آشپزخانه

زندگی در آشپزخانه اتفاق می‌افتد. از صبحانه‌های عجولانه قبل از بیرون رفتن از در خانه گرفته تا وعده‌های غذایی خانوادگی تا نوشیدن یک فنجان چای با اعضای خانواده یا دوستان. آشپزخانه را می‌توان مرکز فعالیت خانه به حساب آورد. هم باید برای کار سخت‌ آماده باشد و هم خوب به نظر برسد. چه در حال آشپزی، نظافت، غذا خوردن یا سرگرمی باشید، آشپزخانه باید فضایی باشد که از بودن در آن لذت می‌برید و طراحی متفکرانه آشپزخانه می‌تواند به تحقق این ایده کمک کند. اگر در حال برنامه‌ریزی برای بازسازی آشپزخانه یا طراحی یک آشپزخانه جدید هستید، این نکات به شما کمک می‌کند فضایی را ایجاد کنید که دوستش دارید. توصیه‌های ما در مورد نحوه طراحی چیدمان آشپزخانه با نکاتی در مورد برنامه‌ریزی، سازماندهی و ویژگی‌های ضروری برای آشپزخانه‌ای که زیبا به نظر می‌رسد و برای همه نیازهای شما کارآمد است را، دنبال کنید.

 

طراحی آشپزخانه - گروه صنعتی ارس دکور

 

در طراحی یک آشپزخانه از هدر رفتن محیط جلوگیری کنید

هنگام طراحی چیدمان آشپزخانه، به این فکر کنید که چه‌کارهایی را بیشتر انجام می‌دهید. با قراردادن وسایل موردنیاز نزدیک به هم در زمان و انرژی خود صرفه‌جویی خواهید کرد. برای مثال، لیوان‌های قهوه، محل دور ریز تفاله‌های قهوه و تمام لوازم ضروری برای این کار را نزدیک دستگاه قهوه‌ساز نگه دارید. مطمئنا وقتی در صبح زود قصد یک فنجان قهوه را دارید و تازه از خواب بیدار شده‌اید از این چیدمان از خودتان تشکر خواهید کرد. به همین ترتیب، بسته‌بندی‌ها و ظروف پلاستیکی را در یک نقطه نزدیک سطح کار نگه دارید. محل نگه داشتن ظروف را در نزدیکی ماشین ظرف‌شویی قرار دهید تا روند تخلیه آسان شود.

 

 

به عرض راهروهای آشپزخانه توجه داشته باشید

اگر آشپزخانه‌تان دارای یک جزیره است اطمینان حاصل کنید که پلان آشپزخانه شما دارای فضای کافی بین کابینت و جزیره را داشته باشد. تا بتوانید به‌راحتی در فضا حرکت کنید. به‌عنوان یک قانون کلی، مسیرهای سرتاسر آشپزخانه باید حداقل 36 اینچ یا حدود 90 سانتی‌متر عرض داشته باشند. حواستان باشد این برای مسیرهای رفت‌وآمد است برای منطقه‌ای آشپزی می‌کنید مثل اطراف گاز یا کابینت محل کارتان این عدد باید 42 اینچ یا چیزی حدود 110 سانتی‌متر باشد. برای این نوع نگرش در طراحی آشپزخانه شاید دیدن نمونه‌ کابینت ممبران ارس دکور خالی از لطف نباشد. شما می‌توانید باور بیاورید که در داشتن چنین آشپزخانه‌ای دور از دسترستان نیست.

 

 

ارتفاع مناسب مایکروویو را پیدا کنید

ارتفاع و مکان مناسب برای اجاق مایکروویو بسته به سرآشپز یا ماهیت استفاده آشپزخانه متفاوت است. برای بزرگسالان، 15 اینچ یا حدود 40 سانتی‌متر بالاتر از سطح کانتر یک ارتفاع خوب مایکروویو است. اگر بچه‌ها از دستگاه استفاده می‌کنند، بکاربردن یک چهارپایه‌ی امن ممکن است ایمن‌تر و مناسب‌تر باشد.

 

ارتفاع مناسب مایکروویو - گروه صنعتی ارس دکور

 

حواستان به گوشه‌ها باشد

هنگام تصمیم‌گیری برای قراردادن کابینت و لوازم‌خانگی به گوشه‌ها توجه کنید. برای اینکه درهای کابینت و لوازم‌خانگی کاملاً کاربردی باشند، فضایی را برای فاصله و جهت چرخش در طراحی آشپزخانه خود در نظر بگیرید. لوازم‌خانگی را از گوشه‌ها دور نگه دارید و مطمئن شوید که اگر هم‌زمان باز شوند، درها به یکدیگر برخورد نکنند. اگر گوشه‌ای تنگ برای کار دارید، دسته‌های ساده را انتخاب کنید. دستگیره‌ها، کشوها و دستگیره‌های دستگاه‌های درون آشپزخانه که بیش از حد بیرون می‌آیند نیز می‌توانند باز کردن درهای کابینت گوشه را دشوار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *